Woodstock 2015

Przystanek Jezus na Woodstocku 2015

Co roku, kiedy pakuję się na Przystanek Jezus myślę sobie jak to będzie? I tak już jest od 6 lat. Za każdym razem jest inaczej. Nigdy nie było tak samo. Dlaczego inaczej? Bo co roku spotykam innych ludzi. W głębi mojego serca wiem, że są to ludzie do których mnie Pan posyła i nasze drogi spotykają się dla jakiegoś celu, dla jakiejś ważnej sprawy.

Jak było na Przystanku Jezus w tym roku?- znajomi mnie pytają. Wiem, że nie mogę odpowiedzieć jednym zdaniem, bo cały Przystanek Jezus to najpierw ważna sprawa przygotowania. Dla mnie te przygotowania rozpoczynają się długo przed Przystankiem Jezus. W moich modlitwach polecam ludzi, do których Bóg mnie pośle. Polecam osoby, z którymi będę ewangelizować, polecam Panu młodzież, z której posługi korzystamy na Przystanku Jezus, są to osoby w sekretariacie, kuchni, na polu namiotowym. A na pytanie jak było na Przystanku Jezus? ? odpowiem: O fajnie, kiedy ktoś przyjeżdża po raz pierwszy do Afryki np. na wakacje, po trzech tygodniach pobytu w Afryce bywa że piszę książkę, po 20 latach posługi misyjnej zdarza się, że czasami jakiś misjonarz napisze artykuł (ale wiem jak trudno taki artykuł napisać), a po dłuższym okresie przebywania misjonarze mówią: u nas wszystko normalnie.

Jak było na Przystanku Jezus? Przyjedźcie i zobaczcie…

Przed moim przyjazdem na Przystanek Jezus czytałam różne opinie (czasem sprzeczne). Pewnego razu spakowałam się i pojechałam i teraz co roku jestem.

Rekolekcje – Uczta dla ducha

    Czego jesteśmy głodni i co nas nasyca? To pytanie stawia ksiądz biskup Ryś na początku rekolekcji. Co mnie urzeka w tych rekolekcjach to te małe rzeczy, przez które przemawia Bóg np. Pan Bóg objawia się w chmurze, to taki byle jaki znak, a ja chciałabym nadzwyczajnych znaków, jakichś splendorów. Moja pycha tak mi nadęła policzki, że mi zasłania oczy na to co małe, proste i zwyczajne. Poznanie Chrystusa jest najważniejszą sprawą, bo wszystko inne bez Chrystusa mówiąc za św. Pawłem to łajno. Paweł został przez Pana Jezusa zdobyty. Panie proszę Cię niechaj w każdym calu żyję i będę tylko dla Ciebie. 

Razem z prześladowanymi

   Kolor naszych koszulek to kolor, którym były pomalowane drzwi domów chrześcijan w krajach prześladowanych z napisem „Nazarejczyk”, a z tyłu twarz Chrystusa z napisem „Nic nas nie oddzieli od miłości Chrystusa”. Na rękawach krzyż z logo Przystanek Jezus i ŚDM Kraków 2016. Widziałam jak bardzo te koszulki kolorem, napisem trafiały do młodych ludzi na polach Woodstocku. Wielu z nich chciało je nabyć. Grupa chłopców, studentów z Ameryki Południowej komentowali, że zazdroszczą takiej dobrej zwartej organizacji na Przystanku Jezus. Pytali kim jesteśmy i jaka jest nasza posługa?

Sonia

  Przeglądając zdjęcia z PJ 2015 w moim sercu czuję słowa: Przez wszystko do mnie przemawiałeś Panie… Jeszcze przed oczami mam młodą, piękną, uśmiechniętą dziewczynę o imieniu Sonia, stojącą przy śmietniku, która na mój widok zawołała: „wiem, że jesteś od Jezusa i dobrze że jesteście, bo tu jest pełno młodzieży pozbawionej sensu życia, pozbawionej wzorców i autorytetów. Ja do tej młodzieży należę”…

  Soniu, najprawdopodobniej nigdy Cię nie spotkam, ale mam Cię w moim sercu, modlę się za Ciebie, jak za wielu innych, których twarze widzimy na zdjęciach.

Każda osoba jest tu wyjątkowa, bo każdy spotkany człowiek, to dla mnie wielki i piękny dar, Który noszę w moim sercu,za którego się modlę. WAM wszystkim mówię DZIĘKUJĘ, ubogaciliście mnie sobą.

Wspólnota Przystankowiczów

Przez wszystkie lata kiedy jeżdżę na Przystanek Jezus doświadczam wspaniałej wspólnoty ludzi, których łączy jeden cel – ewangelizacja. Uświadomiłam sobie wówczas kiedy ks. Artur ogłosił, że dwóch kapłanów wyjechało z Przystanku Jezus ponieważ ich mamy  ciężko zachorowały. Byłam zbudowana postawą ludzi, którzy pamiętali codziennie w swoich modlitwach o tych kapłanach i ich chorych mamach.

     Wszystkim, którzy są zaangażowani w przygotowania i posługę na PJ dziękuję i obejmuję moją modlitwą.

 

 

 

 

Zobacz również:
Kraje realizacji projektów: Burundi, Kongo, Kenia, Tanzania, Uganda, Burkina Faso, Ghana, Czad. Cele projektów: Pomoc
Lorem ipsum
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus eget dolor vel nunc ultrices imperdiet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *