Warsztaty szkoleniowe Sieci Bakhita

Kim jestem? Jaka jest moja misja? Jak mądrze towarzyszyć? O co proszą potrzebujący? Czym jest dla bezdomnego kawałek kartonu rozłożony na chodniku? To tylko niektóre pytania, na które próbowaliśmy odpowiedzieć  podczas warsztatów szkoleniowych „Ewangelizacja- uliczne zasady bezpieczeństwa, radzenie sobie z sytuacjami konfliktu”. Warsztaty te odbyły się w dniach od 6 do 8 września br. w Katowicach. Wzięły w nich udział siostry zakonne z różnych zgromadzeń oraz dwie osoby świeckie. Podczas szkolenia mieliśmy możliwość poznania zasad streetworkingu, uczyliśmy się jak słuchać i rozmawiać aby w ten sposób mądrze towarzyszyć  innym.  Poprzez liczne świadectwa, czy to te podczas pracy w grupach, czy przy kawie wzajemnie ubogacaliśmy się naszymi doświadczeniami w towarzyszeniu innym. Warsztaty prowadziła siostra Anna Bałchan.

A oto kilka perełek z warsztatów,  którymi chciałabym się podzielić, a które mi osobiście dały więcej światła:

-najlepiej się rozmawia kiedy razem coś robimy,

-należy pozwolić ludziom, aby przeżywali swoje cierpienie,

-dać nie znaczy pomóc.

Podczas warsztatów wspólnie modliliśmy się, uczestniczyliśmy w Eucharystii dziękując Bogu za dar drugiego człowieka oraz  aby towarzyszenie innym było przepełnione doświadczeniem spotkania żywego Boga.

s. Anna Wójcik

Zobacz również:
Serdecznie zapraszamy na weekend powołaniowy dla dziewcząt, które pragną rozeznać swoje powołanie Być Misjonarką Afryki…
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH na SOBOTĘ MISYJNĄ 11 stycznia o godz. 9.00 do domu SIÓSTR MISJONAREK
Papieska intencja ewangelizacyjna na styczeń 2020: Módlmy się, aby chrześcijanie i ci, którzy należą do

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *