III Niedziela Wielkanocna, 26 kwietnia 2009

Łk 25,35-48

Każdy z nas ma pytania, wątpliwości, czemuś nie dowierza, o coś się boi…

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa stało się dla nas czymś szczególnym w naszym materialnym, czasowym i przestrzennym świecie trudno nam sobie wyobrazić, że Ten, który cierpiał i umarł na krzyżu teraz, TAK! TERAZ ON JEST Z NAMI. Zdaję sobie sprawę, że to może być i jest trudne i niezrozumiałe, ale trzeba pytać. To my powinniśmy szukać odpowiedzi, powinniśmy próbować na różne sposoby przerzucić most rozumienia ponad naszym ciasnym pojmowaniem świata, ponad naszym albo-albo. Jezus jest pośród nas, jest z nami i to jest PRAWDA! W dzisiejszej Ewangelii Jezus staje pośrodku uczniów, staje pośrodku „ich wątpliwości” i daje im się poznać! Zobaczmy! Każdego dnia Jezus puka do naszych drzwi, każdego dnia On jest gotów do nas przyjść, każdego dnia daje nam Swoją Miłość – Swój Święty Blask – Bezpieczny Dom.

Jakie wątpliwości chce rozwiać Jezus w moim życiu, dzisiaj? Co pragnie we mnie utwierdzić, co umocnić? Zapragnę zobaczyć w jaki sposób Jezus przychodzi do mnie osobiście.

Jezus daje się poznać Apostołom, ale też pragnie by potem świadczyli o Nim. Podobnie i w naszym życiu Jezus staje pośrodku naszych pytań, wątpliwości i niewierności i mówi: Pokój wam.

Jak ja chcę odpowiedzieć Jezusowi na Jego przychodzenie do mnie?

Kamila

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *