Podsumowanie Światowego Dnia Walki z Trądem


Dnia 31 stycznia 2010 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Trądem. W tym roku w Lublinie zorganizowaliśmy pomoc  dla Ayos w Kamerunie ( Afryka)  gdzie znajduje się wioska trędowatych, którymi opiekują się Siostry Opatrzności Bożej z Polski wraz z miejscową  społecznością. W imieniu wszystkich chorych na trąd, w imieniu misjonarek i misjonarzy pracujących w rożnych częściach świata z ludźmi chorymi  dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w różnego rodzaju pomoc  ludziom chorym na trąd. W tym czasie zostało zorganizowanych i przeprowadzonych wiele akcji. (Zobacz fotoreportaż)

Uroczysta Msza Święta była sprawowana w tym roku w Parafii Miłosierdzia Bożego na Osiedlu Nałkowskich. Parafianie w czynny sposób zaangażowali się całym sercem w niesienie pomocy.  Dzięki pełnemu zaangażowaniu mogliśmy uczestniczyć w pięknej Mszy Świętej o godz. 12.00. Na ręce księdza proboszcza oraz księży pracujących w tej parafii składamy serdeczne podziękowania. Po Eucharystii była zorganizowana konferencja pt.”Stop-Trąd.” Uczestnikami byli misjonarze i wolontariusze, którzy chętnie podzielili się doświadczeniem pracy w Afryce.

Jak co roku, również tegoroczna akcja odbiła się wielkim echem w Kościele Braci Kapucynów na Poczekajce. Ciasta, płyty Cd „Stop- Trąd” były sprzedawane do wieczora. Parafianie hojną ręką zasilili fundusz pomocy trędowatym.

O godz. 12.30 w  Kościele  Akademickim  KUL miała miejsce Msza Święta, podczas której  śpiewał chór akademicki w różnych językach afrykańskich. Mszę Świętą odprawił i kazanie wygłosił o. Łukasz Woźniak, Kapucyn, misjonarz, który pracował w Gabonie. Przez cały dzień były sprzedawane wyroby afrykańskie m.in. rzeźby z hebanu. Do nabycia były również książki o ojcu  Damianie de Veuster- patronie trędowatych oraz płyty- cegiełki. Odbył się również tradycyjny od wielu już lat- kiermasz ciast. Dziękujemy grupie misyjnej Karibu oraz wolontariuszom, którzy swój wolny czas ofiarowali na niesienie pomocy trędowatym.

Kiermasz ciast miał także miejsce w Kościele p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Były tutaj również sprzedawane książki o ojcu  Damianie de Veuster. Księżom pracującym w parafii oraz grupom młodzieżowym dziękujemy za życzliwość i otwartość.

Także Parafia Świętego Antoniego otworzyła swoje serce i drzwi  poprzez zbiórkę pieniędzy i sprzedaż wyrobów afrykańskich.

W Kościele p.w. św. Eliasza Proroka (OO. Karmelici) przy ulicy Biernackiego, w Kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP (OO. Karmelici Bosi)- ul. Świętoduska oraz w Kościele p.w. św. Piotra Apostoła (OO. Jezuici)– ul. Królewska,  a także w Bazylice p.w. św. Stanisława BM (OO. Dominikanie)– ul. Złota przez cały dzień po każdej Mszy Świętej były zbierane ofiary do puszek. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy.

O godz. 19.30 w Kościele p.w. Świętego Ducha podczas Eucharystii ojciec Wincent, misjonarz z Indonezji,  podzielił się swoim doświadczeniem pracy misyjnej. Odbyła się również  loteria fantowa.

Z całego serca jeszcze raz dziękujemy za każdą pomoc i życzliwość. Jednocześnie zapraszamy na podsumowanie Światowego Dnia Walki z Trądem , które odbędzie się 7.02.2010r. (Niedziela) o godz.19.00 na Poczekajce.

Zobacz fotoreportaż.

 

 

Zobacz również:
9 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w drugiej w tym roku akademickim Sobocie Misyjnej. Nasze spotkanie
Miłość to największe pragnienie każdego człowieka. Jeśli pragniesz odkryć, jak jesteś kochana, odkryć znaki Bożej
Módlmy się, aby na Bliskim Wschodzie, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *