Spotkanie środowisk misyjnych w Polsce – Częstochowa 2018

W dniach 4-5 września w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie odbyło się zebranie Papieskich Dzieł Misyjnych i środowisk misyjnych w Polsce, w spotkaniu uczestniczyła między innymi, nasza siostra Małgorzata Popławska.

Głównym tematem było przygotowania do Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w październiku 2019 r., który został ogłoszony w tym roku przez papieża Franciszka i skierowany na ręce prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, kard. Fernando Filoniego.

Na spotkaniu przypomniano nam o odpowiedzialności przygotowania tego szczególnego wydarzenia.
Papież pragnie, aby ten „Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny był intensywnym i owocnym wydarzeniem łaski, aby promować inicjatywy oraz nasilić w szczególności modlitwę – duszę wszelkiej misji – głoszenie Ewangelii, rozważania biblijne i teologiczne na temat misji, dzieła miłosierdzia chrześcijańskiego i konkretne działania współpracy i solidarności między Kościołami, aby rozbudził się entuzjazm misyjny i aby nigdy nas z niego nie okradziono”.

Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, bp. Mazur, który uczestniczył w spotkaniu, zwrócił uwagę, na rolę rodziny, podkreślając, że „trzeba jeszcze bardziej pomóc rodzinom, aby ich świadomość była jeszcze większa, jeśli chodzi o przekazywanie wiary”.

Spotkanie w Częstochowie zakończono Mszą św., która była dziękczynieniem za 25 lat działalności Wydawnictwa PDM Missio-Polonia.

Zobacz również:
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH na SOBOTĘ MISYJNĄ 14 grudnia 2019, o godz.9.00 do domu SIÓSTR MISJONAREK
Wielki czerwony kościół. Prawie pusty w środku. Tu i tam ławki zajmują pojedynczy ludzie, wiercąc
Módlmy się, aby każdy kraj podjął konieczne kroki, by jego priorytetem stała się przyszłość ludzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *