Odeszla do Pana Siostra Veronique

3 sierpnia w nocy,  nasza siostra, Veronique Hegron, zmarła w szpitalu w Tamale, w Ghanie.Chorowała na malarię i tyfus.  Siostra Veronique miała 43 lata.

Była do końca oddana swojej pracy i misji.
W Afryce pokochała wszystko. Była siostrą, nauczycielką, matką, dla tych wszystkich z którymi pracowała, którym służyła i których ukochała. Ukochała i oddała się tym, których ukochał Jezus i do których ją posłał.

Była dyrektorką szkoły podstawowej liczącej 750 uczniów i 30 nauczycieli. Nauczanie i praca z dziećmi była jej powołaniem. W Tamale była od 6 lat. Jeszcze przed wstąpieniem do Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Afryki, pracowała jako nauczycielka we Francji i na Haiti, gdzie pojechała jako wolontariuszka.

W Tamale dzieci nazywały s. Veronique siostrą good morning; nawet jak było szaro dzieci mówiły dzień dobry. Veronique umiała wnosić dobro do środowiska w którym żyła i pracowała.

W sobotę, 8 sierpnia, w Tamale odbył się jej pogrzeb. W piątek, 7 sierpnia, w Jej rodzinnej parafii w Bignon,  we Francji odbyła się uroczysta msza pożegnalna z udziałem rodziny, przyjaciół parafian, Sióstr Misjonarek Afryki i przyjacółl misji. 13 września minie rok od złożenia przez Veronique ślubów wieczystych.

Msza św. pożegnalna była, pomimo bólu, pełna nadziei. Veronique przekazalł swoją pasję ukochania Boga i Afryki swoim najbliższym w bardzo znaczący sposób. Modliliśmy się nie tylko za Veronique, ale za jej wspólnotę, za dzieci ze szkoły z Tamale, za Afrykę i nowe powolłnia misyjne. Nie zabrakło akcentów afrykańskich jak muzyka i  dekoracje.

Rodzina s. Veronique okazała wielką odwagę i wiarę w obliczu tego tragicznego wydarzenia. Siostrzeńcy i siostrzenice Veronique złożyli zapalone świece wokół jej zdjęcia przed olłarzem. Bracia i siostry przygotowali modlitwę wiernych za Afrykę i za Zgromadzenie. Był również czytany  fragment naszych  Konstytucji, według których żyła s. Veronique.

Veronique ukochała w Afryce wszystko, aż do końca.

Polecamy Waszej modlitwie s. Veronique, jej rodzinę i jej wspólnotę z Ghany i całe zgromadzenie.

 

S. Celina Natanek

 

 

 

 

Zobacz również:
9 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w drugiej w tym roku akademickim Sobocie Misyjnej. Nasze spotkanie
Miłość to największe pragnienie każdego człowieka. Jeśli pragniesz odkryć, jak jesteś kochana, odkryć znaki Bożej
Módlmy się, aby na Bliskim Wschodzie, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *