VII Niedziela zwykła, 22 luty 2009

Mk 2, 1-12

Ewangelię dzisiejszą i Ewangelię, którą słyszeliśmy w ubiegłą niedzielę łączy aspekt wiary. W ubiegłą niedzielę trędowaty decydując się na tak odważny krok wyjścia do Jezusa, wierzył, że Jezus może go oczyścić. Był zmotywowany do działania. Dzisiaj słyszymy o wierze ludzi, którzy przynieśli paralityka, oni także zanim zdecydowali się na ten krok wierzyli ze Jezus może uzdrowić  ich chorego.

Musi im bardzo zależeć na tym chorym człowieku, ze nie zrażają się przeszkodą czyli niemożnością przejścia z powodu tłumu, ale są pomysłowi i wchodzą przez dach. Nie obchodzi ich opinia ludzka, mają wiarę, są zmotywowani i nie ograniczają się tylko do standardowych sposobów, ale są odważni w poszukiwaniu nowych możliwości dotarcia do Jezusa.

Jezus widząc ich wiarę wynagradza ich w dwójnasób. Jezus nie tylko uzdrawia chorego z fizycznej niemocy, ale przede wszystkim daje mu nowe życie ducha. Jezusowi – Bogu zależy tak bardzo na człowieku, pragnie On pełni życia dla każdego człowieka, dla mnie i dla Ciebie.  Bóg chce, aby   każdy człowiek w pełni używał wszystkich swoich możliwości i darów jakie posiada.

Ta Ewangelia uczy mnie,  że wiara umacnia się gdy jest przekazywana, uczy mnie także odpowiedzialności za innych.  Rozbudza we mnie jeszcze mocniejsze pragnienie prowadzenia innych do Chrystusa, bycia pomysłową i odważną, nie ograniczającą się do przyzwyczajeń.

 

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *