Matka Marie Salome

Matka Marie Salome

W 1882 r. została wybrana pierwszą Matką Generalną Zgromadzenia. Ona sama i pierwsze siostry doskonale pojęły życzenie kardynała, aby w życie młodego Zgromadzenia wcielić apostolski zapał, głęboką wiarę i modlitwę a wszystko to ubogaciły szczególną prostotą i ukrytym oddaniem.

Pomimo nieustannych jej protestów wybierano ją na stanowisko Matki Generalnej nieprzerwanie do roku 1925. Przez 43 lata była Przełożoną Generalną. Matka modliła się nieustannie, aby siostry zawsze trwały w swoim powołaniu: ”Bądźcie świętymi misjonarkami. Życzę wam Jezusa. Pokochajmy Boga, bo Onm umiłował nas. Pokochajmy nasze siostry, które są znakami Jego miłości. Pokochajmy Afrykę, która tak jak my otrzymała zbawienie prze Miłość Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Niech wszystko w naszym życiu sprowadza się ku Bożej Miłości.” Jedność jest filarem naszego życia, tak jak sam Jezus nam przypomina: ”Aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty Ojcze we Mnie, a Ja w Tobie.”

Matka Marie Salome zmarła z wielką prostotą, w domu generalnym, który wówczas znajdował się w miejscowości St. Charles w Kouba niedaleko Algieru.

Więcej o Matce Marii Salome znajdziesz w Czytelni – Sylwetki misyjne.

 

Więcej o Algierii znajdziesz tutaj.

 

 

 

Zobacz również:
9 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w drugiej w tym roku akademickim Sobocie Misyjnej. Nasze spotkanie
Miłość to największe pragnienie każdego człowieka. Jeśli pragniesz odkryć, jak jesteś kochana, odkryć znaki Bożej
Módlmy się, aby na Bliskim Wschodzie, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *