Projekt: „Przyjaciel MSOLA”

Nasze zgromadzenie jest wybitnie misyjne. Afryka jest kontynentem, którym zajmujemy się w sposób szczególny. Siostry Misjonarki Afryki, ponieważ posłane jesteśmy by świadczyć o miłości Boga do ludzi w tym tak odległym miejscu świata i w imię tej miłości zdolne jesteśmy do nawiązania kontaktu z wyznawcami innych religii. Wybieramy powołanie do życia we wspólnocie usytuowanej w sąsiedztwie ludzi, z którymi dzieli się ich codzienność w postawie szacunku, bez planów podboju. Jesteśmy wierne nakazowi kardynała Lavigerie by wychodzić do ludzi przyjmując ich sposób życia, pożywienie, język i ubiór w posłuszeństwie wobec słów św. Pawła: „być wszystkim dla wszystkich”.

Aktualnie pracujemy w 15 krajach Afryki. Jesteśmy siostrami zakonnymi zaangażowanymi w misyjne dzieło Kościoła poprzez śluby zakonne: posłuszeństwa, ubóstwa i czystości. Obecnie jest nas 920 sióstr z 24 narodowości. Pochodzimy z różnych krajów Europy, Ameryki, Afryki. Do pracy misyjnej przygotowujemy się w domach formacyjnych istniejących głównie na terenie Europy i Afryki.

Wszystkich, którzy pragną wesprzeć finansowo ogólną działalność misyjną naszego zgromadzenia zapraszamy do udziału w projekcie „Przyjaciel MSOLA” i wpłaty na konto:

Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Afryki
20 – 813 Lublin
ul. Chodkiewicza 9
nr konta 92124015031111000017530918 z dopiskiem Przyjaciel Msola

Zobacz również:
Siostro Victorio, czy możesz nam coś o sobie powiedzieć? Moje imię - Victoria - zostało
9 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w drugiej w tym roku akademickim Sobocie Misyjnej. Nasze spotkanie
Miłość to największe pragnienie każdego człowieka. Jeśli pragniesz odkryć, jak jesteś kochana, odkryć znaki Bożej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *