Spotkanie ze Wspólnotą OGRÓD

„Dziękujemy Siostrom za szczere i otwarte serca, dzięki którym w waszym domu panuje atmosfera bliska także naszym sercom”‚.

Są to słowa podziękowania dla naszej wspólnoty zapisane w kronice przez osoby należące do Wspólnoty „Ogród” z Lublina z Ruchu „Wiara i Światło”, które gościłyśmy w naszym domu 7 listopada 2009 r.

Ruch „Wiara i Światło” jest międzynarodowym ruchem świeckim, który jest oparty na pracy z osobami niepełnosprawnymi umysłowo. Podczas spotkania  w muzeum mieszczącym się w naszym domu Siostra Cecylia Bachalska dzieliła się doświadczeniem misyjnym z Tanzanii i Kenii. Dzięki świadectwu Siostry Cecylii mogliśmy usłyszeć  o bogactwie tradycji afrykańskiej, kulturze, pięknie przyrody, a przede wszystkim o dobroci i prostocie ludzi tam żyjących. Nasi goście mogli również obejrzeć eksponaty znajdujące się w muzeum. Zarówno dla naszej wspólnoty jak i naszych gości  był to czas bardzo ubogacający i przepełniony radością. Mamy nadzieję, że jest to dopiero  początek wspólnej afrykańskiej przygody.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz również:
9 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w drugiej w tym roku akademickim Sobocie Misyjnej. Nasze spotkanie
Miłość to największe pragnienie każdego człowieka. Jeśli pragniesz odkryć, jak jesteś kochana, odkryć znaki Bożej
Módlmy się, aby na Bliskim Wschodzie, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *