Niedziela Zmartwychwstania, 12 kwietnia 2009

„Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego? Nie ma go tutaj, zmartwychwstał.”

Takimi słowami Anioł przemówił do kobiet szukających ciała Jezusa w grobie. Grób był miejscem przejścia, strefa limina,  (z łacińskiego „Limina” to próg, miejsce pomiędzy, na skraju, coś pełne możliwości).
Tak jak te kobiety, tak i my czasami czujemy się przestraszeni przestrzenią między dzisiaj a jutrem, pomiędzy śmiercią a życiem. Jednak tak samo jak one, my jesteśmy Dziećmi Boga, Ludźmi Nadziei.
Przestrzeń „Liminal” jest duchowym miejscem naszego zmagania, gdzie wszystkie ważne przemiany mają miejsce. Właśnie wtedy, kiedy zostawiamy to co jest nam znajome, a jeszcze nie osiągnęliśmy,  nie dotarliśmy do tego co nowe. To jest strefa pomiędzy naszym bezpiecznym, starym komfortem a nowymi sposobami bycia i życia.
Nie bądźmy ludźmi przeszłości, ale patrzmy odważnie w przyszłość. Bądźmy zorientowani w przeszłości, ale zapatrzeni w przyszłość. Jezus idzie przed nami! Naśladujmy Go!!!
MODLITWA „Jesteśmy wezwani nie tylko do wiary w to, że Jezus raz zmartwychwstał, dając tym samym świadectwo że był Bogiem: jesteśmy wezwani do DOŚWIADCZENIA  Zmartwychwstania w naszym własnym życiu przez wejście w ten dynamiczny ruch, przez naśladowanie Chrystusa żyjącego w nas.”  (Thomas Merton)
OSOBISTE WEZWANIE: Gdzie dzisiaj prowadzi mnie Jezus? Gdzie zaprasza mnie  w mojej wspólnocie, grupie, rodzinie, gdzie prowadzi mnie jako studenta/kę? Gdzie pragnie prowadzić mnie jako młodą osobę pełną pragnień na życie? 

 

To dzielenie zaczerpnęłam z „Reflection and Challenge” Joann Heinritz, CSJ, Berkeley, CA

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *