Niedziela Zesłania Ducha Św., 31 maja 2009

J 20,19-23

„Pokój wam (…), uradowali się zatem ujrzawszy Pana… „

Ileż to razy w moim życiu spotkanie z Jezusem wywołało burzę czy bunt, albo totalny przewrót. Dobrze pamiętam te spotkania. Pamiętam je jednak nie dlatego, że były trudne i bolesne dla mojej pychy, przeciwnie, dlatego że były wyzwalające, oczyszczające, wnosiły pokój do mojej duszy i przywracały mi moją osobistą godność, to zaś dawało wielką radość. Te wspomnienia napełniają mnie wdzięcznością i radością.

„Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam.”
Jest w życiu etap nauki, po nim zaś przychodzi etap praktyki i odpowiedzialności za pracę, za wcielanie w życie tego, co się nauczyło. Przyjęcie posłania Jezusa i odpowiedzialności za głoszenie Ewangelii jest sprawdzianem naszej dojrzałości w wierze. Trzy lata w szkole Jezusa, spotkanie cierpiącego i umierającego boga, Zmartwychwstanie i dawanie o tym świadectwa – to historia i doświadczenie uczniów Jezusa.
A ja, czy zdaje sobie sprawę z mojej odpowiedzialności za Ewangelizację? Może łatwiej jest powiedzieć: przecież wszędzie mogę służyć, przecież u nas tak duże są potrzeby (oczywiście to w dużym uproszczeniu), aby tylko nie słyszeć pragnienia Boga jakie nosi tyle ludzi, którzy jeszcze nie słyszeli o Chrystusie… a może zbyt mocno przylegliśmy do konformizmu…

Nie, nie sami mamy iść! Przecież i tak o własnych siłach byśmy nie wiele zdołali zdziałać. A już na pewno marne byłyby tego owoce.
„Weźmijcie Ducha Świętego!”
Duch Święty jest nam dany: Tobie i mnie! Mamy Go przyjąć. Czy Go dostrzegasz, czy może wciąż ślepy na Jego obecność prosisz o ducha według twojego wyobrażenia?

Boże, zabierz od mnie pychę a napełnij mnie pokorą. Otwórz moje oczy na Twoją obecność i działanie Twojej łaski we mnie i w świecie. Daj mi odwagę i moc współpracy z Tobą w ewangelizacji całego stworzenia. Daj mi Radość Twojego  Ducha. Amen

 

s. Celina Natanek

celinanatanek@wp.pl

 

 

 

 

 

 

Zobacz również:
9 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w drugiej w tym roku akademickim Sobocie Misyjnej. Nasze spotkanie
Miłość to największe pragnienie każdego człowieka. Jeśli pragniesz odkryć, jak jesteś kochana, odkryć znaki Bożej
Módlmy się, aby na Bliskim Wschodzie, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *