XXI Niedziela zwykla, 23 sierpnia 2009

J 6,54.60-69

„Trudna jest ta mowa, któż jej może słuchać?”

Nauczanie Jezusa niekiedy bulwersuje. Spotykam ludzi, którzy nie znają Chrystusa, którzy nie wiedzą co znaczy chrześcijaństwo; innych, których bulwersuje Ewangelia i nauczanie Kościoła. Słyszę również opinie krytyczne na temat Kościoła.

Tak, Ewangelia jest wymagająca, ale jak dalej mówi Jezus: ” Duch daje życie.” Wiara jest łaską, którą trzeba rozwijać i pragnąc doświadczyć osobiście Boga, który nie wymaga, ale przede wszystkim daje! Daje siebie człowiekowi, Tobie i mnie, abyśmy mogli żyć.

Mogę zapytać siebie, co dla mnie jest trudne i wymagające w nauczaniu Jezusa, jaka jest moja postawa wobec Ewangelii i nauczania Kościoła? Przedstawię to wszystko Panu, może warto porozmawiać z osobami kompetentnymi jeżeli mam pytania, a wszystko po to, aby moja wiara stawała się coraz bardziej świadoma i dojrzała.

„Czy i wy chcecie odejść?”

Co odpowiem? Za czym dzisiaj podążam? Świat daje nam tak wiele możliwości i dróg. Dlaczego wybieram tą a nie inną? Jakie są moje motywacje? Co odpowiem ludziom inaczej myślącym, inaczej wierzącym lub niewierzącym?

Dzisiaj Jezus daje nam wielką lekcję wiary i pokory z jednoczesnym poczuciem własnej godności i w poszanowaniu właśnie tych, którzy nie wierzą, którzy wątpią, którzy są zbulwersowani. Jezus ich nie odrzuca, ale jest z nimi, a nawet akceptuje ich w swoim gronie.

Panie, pomóż mi patrzeć na innych ludzi, tych co myslą inaczej Twoimi oczami i dostrzegać w nich odbicie samego Boga.

 

s. Celina

 

 

 

 

Zobacz również:
9 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w drugiej w tym roku akademickim Sobocie Misyjnej. Nasze spotkanie
Miłość to największe pragnienie każdego człowieka. Jeśli pragniesz odkryć, jak jesteś kochana, odkryć znaki Bożej
Módlmy się, aby na Bliskim Wschodzie, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *