Niedziela Trójcy Świętej, 7 czerwca 2009

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego…

Ta niedziela mówi mi o wspólnocie, o rodzinie, o miłości która daje siebie drugiemu całkowicie w miłości i wolności i która  przyjmuje drugiego całkowicie z miłości.

Bóg w Trójcy Jedyny jest Tajemnicą, a jednocześnie jest t o Bóg,  który uczy mnie dawania siebie. Nasz Bóg nie jest bogiem samolubnym, samowystarczalnym, ale jest Bogiem relacji, Bogiem miłości, który rozpala we mnie pragnienie trwania w Nim.
Dzisiaj patrząc i kontemplując Osoby Trójcy Świętej widzę moją wspólnotę (rodzinę  i dostrzegam, że każda Osoba Trójcy Świętej ma swoje „zadanie”, któremu oddaje się bezgranicznie i bezwarunkowo, z pasją. W mojej wspólnocie również każda z nas ma swoje „zadanie” w naszym wspólnym celu, misji nam powierzonej przez Kościół. Każda z nas otrzymała różne charyzmaty, dary aby jak najpełniej i jak najpiękniej wypełnić swoją misję.
Dla mnie pozostaje pytanie, czy jestem świadoma swoich charyzmatów, darów? Czy znam swoje zadanie, misję i czy w pełni się jej oddaję, z miłością? Czy jestem wdzięczna za charyzmaty jakie posiadają inni? Brak wdzięczności rodzi zazdrość i konflikty.

A Ty? 

Duchu Święty napełnij nas swoją miłością.

 

s. Celina Natanek 

 

 

 

Zobacz również:
9 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w drugiej w tym roku akademickim Sobocie Misyjnej. Nasze spotkanie
Miłość to największe pragnienie każdego człowieka. Jeśli pragniesz odkryć, jak jesteś kochana, odkryć znaki Bożej
Módlmy się, aby na Bliskim Wschodzie, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *