Namibia: pomoc ofiarom powodzi

Namibia: pomoc ofiarom powodzi

Caritas Namibii apeluje do świata o pomoc dla ofiar powodzi w tym południowoafrykańskim kraju. Wezbrane wody rzeki Zambezi zalały domostwa 700 tys. ludzi. 40 tys. pozostaje bez dachu nad głową. Śpią oni pod namiotami lub foliowymi szałasami, ale na gołej ziemi i bez przykrycia. Brakuje bowiem materaców i koców. Wszystkim grozi epidemia, ponieważ źródła wody pitnej zostały skażone, a ludzie nie dysponują tabletkami do uzdatniania wody. Brakuje też pokarmu dla małych dzieci.

Jak informuje s. Aine Gughes, koordynatorka lokalnej Caritas, organizacja ta nie posiada wystarczających środków, by pomóc wszystkim poszkodowanym. Jest natomiast gotowa użyczyć swych struktur i wolontariuszy. Po uporaniu się z najpilniejszymi potrzebami, Caritas planuje organizować szkolenia adaptacyjne. Chcemy przygotować ludzi na zmiany klimatyczne i niestabilną pogodę – mówi s. Gughes. Chodzi tu zwłaszcza o wprowadzenie nowej techniki budowlanej. Dziś większość domów zbudowana jest z gliny. Aby podołać przyszłym kataklizmom, glinę trzeba zastąpić cementem – uważa pracująca w Namibii irlandzka misjonarka.

 
 
Źródło: Radio Watykańskie

 

 

 

Zobacz również:
           Jak zwykle w drugą sobotę miesiąca, 11 stycznia 2020 r., u Sióstr Białych odbyła
Serdecznie zapraszamy na weekend powołaniowy dla dziewcząt, które pragną rozeznać swoje powołanie Być Misjonarką Afryki…
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH na SOBOTĘ MISYJNĄ 11 stycznia o godz. 9.00 do domu SIÓSTR MISJONAREK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *