Modlitwa o Krzyżu

Jezus znał dobrze znaczenie krzyża. Znał również moc która była w krzyżu ukryta. Moc i siła powalająca wszystkie siły ziemskie i ludzkie, moc podnosząca do boskiej godności upadłego człowieka.

Krzyż jest wielką Tajemnicą i nie możemy ująć jej w słowa ani do końca zrozumieć. Właśnie z tej tajemnicy przez wieki płynie motywacja, inspiracja, siła i moc dla wszystkich, którzy pragną naśladować Jezusa. Ta siła prowadzi ich samych na krzyż, aby tam wraz z Jezusem zostać ukrzyżowanym.

Od czasu kiedy Jezus w posłuszeństwie przyjął śmierć na krzyżu, ten stal się dla wielu kontrowersja, znakiem sprzeciwu. Dla nas Krzyż jest symbolem największej miłości. Krzyż jest dla nas pociechą. Krzyż przynosi nadzieje i daje otuchę.

Od dwóch tysięcy lat niezliczone rzesze kobiet i mężczyzn przychodzi pod Ten Krzyż.

1. Przez pokolenia nieprzeliczone tłumy przychodzą pod krzyż. Wszyscy oni przychodzą szukając pocieszenia, pragnąc zrozumienia i pokoju w cieniu Chrystusowego Krzyża.

2. Grzesznicy jak my przychodzą ponieważ zrozumieli ze ich grzechy zostały przybite do tego drzewa a sami zostali przywróceni Ojcu. Panie pamiętaj o mnie kiedy będziesz w raju. Ta kojąca odpowiedź jest zawsze ta sama: „jeszcze dziś będziesz ze mną w raju.”

4. Umierający przychodzą pod krzyż. Śmierć jest skutkiem grzechu, ale dzięki Jego śmierci na krzyżu, śmierć stała się dla nas drzwiami do wiecznego zjednoczenia z Nim w pełnej miłości.

5. Ci którzy cierpią również przychodzą pod krzyż, często płacząc. Tam w cieniu krzyża uczą się że nie ma nawet najmniejszego bólu , którego by On nie przeżył i którego by On nie uświęcił.

6. Bezdomni przychodzą i upadają pod krzyżem wpatrując się. Tam poznają Tego, który nie miał nawet gdzie głowy położyć.

7.Samotni w ciszy klęczą pod krzyżem. Tutaj rozumieją że On był najsamotniejszym człowiekiem na świecie. On zna samotność śmierci, uczucie pozostawionego samotnie przez ojca, uczucie odrzucenia. To tutaj w cieniu krzyża samotność zdaje się mniej straszna , nawet znośna.

8. Ja także przychodzę pod krzyż…

 

Zobacz również:
Święta Tereso, której niebem jest czynienie dobra na tej ziemi. Racz rzucić na nas obfity
Nasze Zgromadzenie Sióstr Białych Misjonarek Afryki rozpoczyna obecnie intensywny czas przygotowań do Kapituły Generalnej, która
Różaniec misyjny - Różaniec zrobiony w ten sposób, aby każdy dziesiątek poprzez inny kolor symbolizował jeden

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *