Misyjna akcja adwentowa

Adwent to czas oczekiwania, czas „ brzemienny nadzieją”… Nadzieją na przyjście Pana, na spotkanie, które tak wiele może zmienić w naszym życiu, nadzieją na lepsze jutro…
To także jest czas dzielenia się tą nadzieją, czas w którym staramy się w sposób szczególny dostrzec wśród nas tych, którym jest trudniej, którzy potrzebują naszej pomocy.
Dziękujemy serdecznie wszystkim tym, którzy już wspomogli  projekt „CZADOWE KOBIETY”- dzięki Wam zebrałyśmy już ponad połowę potrzebnej kwoty! Zależy nam jednak bardzo, aby jak najszybciej móc przesłać całość, gdyż właśnie teraz przypada koniec żniw i to najbardziej korzystny moment na rozpoczęcie projektu!

Poniżej troszkę więcej o „CZADOWYCH KOBIETACH”.

W tym roku obchodzimy 40 lecie obecności naszego zgromadzenia w Czadzie
i jesteśmy za to bardzo wdzięczne!

Jednak Czad to biedny kraj, w którym problem głodu jest bardzo powszechny.
Pora gorąca i sucha, bez ani jednej kropli deszczu, trwa bardzo długo, plony zbierane są tylko raz w roku, a ich ilość i jakość uzależnione są m.in. od ilości i częstości opadów.  Pora deszczowa to czas siewu i nadziei na obfity zbiór w przyszłości, ale jednocześnie dla wielu jest to moment bardzo trudny, bo wymaga „odjęcia sobie od ust” tego czym można pożywić się teraz… W ten sposób tworzy się zamknięte koło biedy i głodu…

Aby temu zaradzić chociaż w jakimś stopniu, grupa pięćdziesięciu „czadowych” kobiet wraz z jedną z naszych sióstr, Helene, opracowały projekt, który ma na celu nie tylko walkę z głodem, ale również solidarną pomoc osobom starszym nie mogącym już pracować na roli
i osieroconym dzieciom bez środków na edukację.

Projekt opiera się na pomyśle, aby pozyskać nasiona, przechować je i uprawić ziemię
w czasie pory deszczowej, a potem dzielić się zbiorem z najbiedniejszymi
w okolicznych wioskach. Kobiety zaproponowały wkład własny : każda z nich odda
4 kg orzeszków ziemnych, 6 kg prosa i 2 kg sezamu na zasiew. To czego im potrzeba to pieniądze na transport i wynajęcie magazynu na ich przechowanie.
W następnym roku  sprzedaż części przechowanych płodów, w okresie kiedy ich  cena będzie dużo wyższa niż po zbiorach, pozwoli na uzyskanie środków na pokrycie kosztów magazynu
i transportu w kolejnym sezonie.

Całkowity koszt projektu to 9500 zł. Ta kwota pozwoli na rozpoczęcie dochodowej działalności na przestrzeni kilku najbliższych lat.

Pomóżmy kobietom z Deli zatroszczyć się o innych wspierając ich dobrą wolę oraz ich projekt wpłacając pieniądze na nasze konto:

Bank Pekao S.A. V O. w Lublinie
92 1240 1503 1111 0000 1753 0918
(z dopiskiem „Czadowe Kobiety ”)

Zgromadzenie Sióstr Misjonarek NMP Królowej Afryki
ul. Chodkiewicza 9
20-813 Lublin

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Z darem modlitwy, Siostry Misjonarki
NMP Królowej Afryki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *