Kamerun: biskupi solidarni z Papieżem

Przeciwko dezinformacyjnej roli mediów w czasie wizyty Benedykta XVI w Afryce zaprotestowali kameruńscy biskupi. W wydanym w tej sprawie oświadczeniu przytaczają oni pełną odpowiedź Benedykta XVI na pytanie dotyczące walki z AIDS. Tym samym chcą pokazać, jak dziennikarze manipulowali słowami Papieża, cytując tylko jedno zdanie z bardzo obszernej i wieloaspektowej wypowiedzi.

Kameruński episkopat zwraca też uwagę na inny negatywny aspekt relacji z podróży apostolskiej. Koncentrując się wyłącznie na jednej tylko sprawie, a mianowicie prezerwatywach, zachodnim mediom udało się przemilczeć inne poważne problemy tego kontynentu. Jest to tym bardziej bulwersujące – piszą biskupi – jeśli weźmie się pod uwagę, jak wiele zgonów powodują inne, nienagłaśniane choroby oraz bratobójcze walki, będące konsekwencją niesprawiedliwości i nędzy.

Pasterze kameruńskiego Kościoła są też oburzeni relacjami, które sugerowały, że papieskie stanowisko na temat AIDS zostało źle przyjęte przez Kameruńczyków i położyło się cieniem na całej jego podróży. Benedykt XVI został przyjęty z radością i entuzjazmem, na miarę gościnności, z której zawsze słynął Kamerun – czytamy w oświadczeniu tamtejszego episkopatu.

 

Źródło: Radio Watykańskie

 

 

 

 

Zobacz również:
Siostro Victorio, czy możesz nam coś o sobie powiedzieć? Moje imię - Victoria - zostało
9 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w drugiej w tym roku akademickim Sobocie Misyjnej. Nasze spotkanie
Miłość to największe pragnienie każdego człowieka. Jeśli pragniesz odkryć, jak jesteś kochana, odkryć znaki Bożej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *