Gertrud – misjonarka Afryki
Maite – misjonarka Afryki
Jako misjonarka patrzę na Afrykę przez pryzmat tego, co mam w sercu. Znam żyjących tam ludzi po imieniu. Będąc w Polsce ważne jest mówienie o Afryce i o tym, że tam bardzo ważna jest wspólnota, rodzina, grupa, a nie tylko pojedynczy człowiek. Pomagać Afryce to znaczy być z jej mieszkańcami, towarzyszyć im w ich życiu, nie tylko przez namacalna obecność, ale także przez pokazywanie ich dobra innym ludziom. Bardzo wazne jest pomagac calej grupie by stanęła na nogi a nie pojedynczym osobom bo to staje się przyczyna nieporozumień i rozłamów.
Celina – misjonarka Afryki
Warto spojrzeć na świat globalnie i zmienić myślenie o Afryce jako o kontynencie, który jest gdzieś daleko i który mnie nie obchodzi. Wbrew pozorom to jak ja żyję tutaj ma wpływ na to jak żyją ludzie tam. Można by zapytać skąd tam tyle wojen skoro w Afryce nie ma zakład?w broni, dlaczego tyle biedy, skoro wiele krajów jest tak bardzo bogatych. Polityka krajów północnych względem południa nastawiona jest na eksploatację co trzeba zmienić.
Adelheid – misjonarka Afryki
Warto wspierać to, co już Afrykańczycy robią sami. Wielu z nich podejmuje naukę i formację, ale to kosztuje, więc potrzebne są stypendia i wsparcie finansowe, ale także my sami możemy dzielić się z nimi naszą wiedzą. Będąc zgromadzeniem misyjnym przygotowujemy w Polsce młodych ludzi do wyjazdu na misje. Warto też zdać sobie sprawę, że nieprawdą jest, że my wiemy wszystko lepiej od nich, ale sami także możemy od Afrykańczyków wiele się nauczyć.
Ewa
To jak możemy pomóc Afryce zależy od tego, czy naprawdę tego chcemy i jakie mamy pomysły. Jeśli jest w nas prawdziwa chęć pomocy znajdziemy sposób, by zrealizować to pragnienie. Na początek proponuję modlitwę, która zawsze jest dobrą formą pomocy wszystkim ludziom. Warto włączać się w intencje modlitewne Ojca Źwiętego, który zachęca do wspierania w ten sposób misji. Modlitwa zaś prowadzi do działania więc sposób znajdzie się z pewnością.
Dodaj komentarz