Festiwal Hosanna 2009

W dniach od 4 do 6 września wraz z Ojcami Białymi – o. Pawłem i o. Otto uczestniczyłyśmy w Festiwalu Hosanna w Siedlcach na zaproszenie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.  
W piątek w kościele św. Józefa, przybliżaliśmy charyzmat naszych zgromadzeń – Sióstr Białych i Ojców Białych. Uczestniczyliśmy we Mszy św. pod przewodnictwem ks. bp Henryka Tomasika oraz w Adoracji Najświętszego Sakramentu.
W  sobotę, w katedrze siedleckiej,  wsłuchiwaliśmy się w konferencje na temat krzyża, które wygłosił  ks. bp Henryk Kiernikowski, uczestniczyłyśmy w Eucharystii pod jego przewodnictwem, a także wysłuchaliśmy świadectwa obrońców krzyża w Miętnem.
W trakcie festiwalu do naszego stoiska podchodziło wiele osób ciekawych Afryki, jej kultury, którą mogłyśmy przybliżyć za pomocą muzealnych eksponatów i nie tylko? Organizatorzy Festiwalu zaprosili również i nasz zespół  Hakuna Matata do zaprezentowania na scenie muzyki prosto z Afryki w języku suahili i języku lingala. Nasi słuchacze szczególnie zostali zauroczeni  tańcem plemiennym z Ugandy, w wykonaniu o. Otto.

Laureatom Festiwalu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych równie udanych występów.

Zobacz zdjęcia w GALERII!

 

 

 

 

 

Zobacz również:
9 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w drugiej w tym roku akademickim Sobocie Misyjnej. Nasze spotkanie
Miłość to największe pragnienie każdego człowieka. Jeśli pragniesz odkryć, jak jesteś kochana, odkryć znaki Bożej
Módlmy się, aby na Bliskim Wschodzie, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *