Grupa misyjna Karibu

Karibuni wote, Karibuni ndugu! – Witajcie wszyscy!

To pozdrowienie zaczerpnięte z języka swahili stało się symbolem Grupy Misyjnej „Karibu” działającej przy Duszpasterstwie Akademickim KUL. Grupa ta powstała w 1995 r. z inicjatywy s. Dolores Lavoie (Misjonarki NMP Królowej Afryki) i o. Davida Sullivana (Misjonarza Afryki). Celem jaki postawili sobie założyciele jest danie studentom możliwości głębszego poznania Kościoła Powszechnego, a także działalności misyjnej Kościoła.

Na cotygodniowych spotkaniach staramy się poznawać kultury innych krajów, zapraszamy też misjonarzy, którzy dzielą się z nami swoimi doświadczeniami pracy na misjach. Dwa razy w roku organizujemy Msze Św. z oprawą misyjną: pieśni w języku swahili, lingala, chichewa, procesja z darami w strojach afrykańskich. Organizujemy także kiermasze, w które mogą włączyć się wszyscy chcący nieść pomoc potrzebującym. Dochód z przeprowadzanych akcji jest przekazywany do konkretnych ośrodków np. na leczenie ludzi dotkniętych trądem, klęskami żywiołowymi, szczepionki dla dzieci, pomoc dla dzieci ulicy. Zdajemy sobie sprawę, że jest to kropla w morzu potrzeb, ale właśnie dzięki podobnym akcjom każdy z nas ma szansę na okazanie solidarności bliźnim będącym w potrzebie.

Mamy nadzieję, że nasze działania i inicjatywy wzbudzą, zwłaszcza wśród młodych, potrzebę zaangażowania się w dzieła misyjne. Gorąco zapraszamy wszystkich, którzy nie chcą „być samotną wyspą istniejącą tylko dla siebie”.

Spotykamy się we wtorki o godz. 19:00 w sali D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz również:
9 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w drugiej w tym roku akademickim Sobocie Misyjnej. Nasze spotkanie
Miłość to największe pragnienie każdego człowieka. Jeśli pragniesz odkryć, jak jesteś kochana, odkryć znaki Bożej
Módlmy się, aby na Bliskim Wschodzie, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *