Dźwięki Afryki na Hirszfelda

30 marca 2009r.

Karibuni – usłyszeliśmy i uścisnęliśmy wyciągniętą na przywitanie dłoń siostry Celiny, która jest misjonarką Afryki. W Tanzanii pracowała z najuboższymi, chorymi na trąd, uczyła dzieci, prowadziła zajęcia gospodarskie dla kobiet. Uczestniczyła przy tym w codziennych radościach, świętach i życiowych tragediach Afrykańczyków.

S. Celina wraz z Kamilą przybliżyły nam życie na Czarnym Lądzie. Wspólnie śpiewaliśmy w języku suahili i graliśmy na oryginalnych instrumentach. Oglądaliśmy ręcznie wykonane przedmioty codziennego użytku a nawet doświadczyliśmy tradycyjnego sposobu przenoszenia towarów – na głowie. Mieliśmy okazję przymierzyć afrykańskie stroje i podziwiać wytwory sztuki: bransolety z metalu czy kolorowych foliowych pasków, kolie z koralików, szmaciane murzyńskie laleczki dla dziewczynek i pojazdy wykonane z drutu dla chłopców.To niesamowite, że z puszki po muchozolu i pęku drutów można skonstruować precyzyjną zabawkę-motor, w której są zachowane nawet malutkie szczegóły!!

Dziękujemy za spotkanie, które uświadomiło nam, że piękno i radość życia tkwią w prostocie, a nawet najbiedniejsi, jeśli chcą, mają się czym podzielić.

Asante sana! Tutaonana

Aneta Dmitruk
Emilia Jakubowska

 

 

Zobacz również:
Siostro Victorio, czy możesz nam coś o sobie powiedzieć? Moje imię - Victoria - zostało
9 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w drugiej w tym roku akademickim Sobocie Misyjnej. Nasze spotkanie
Miłość to największe pragnienie każdego człowieka. Jeśli pragniesz odkryć, jak jesteś kochana, odkryć znaki Bożej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *