II Niedziela Wielkanocna, 19 kwietnia 2009

Niedziela Miłosierdzia
J 20,19-31

„Drzwi były zamknięte?” – Jezus przychodzi przez zamknięte drzwi. Bóg szuka człowieka nieustannie. Zamknięcie się człowieka nie musi być przeszkodą dla Boga, tutaj apostołowie niczego innego nie pragnęli, ale aby Jezus był z nimi.  Jezus szuka mnie w moim osobistym zamknięciu. Czy pragnę aby Jezus uzdrowił moje poczucie winy, moje zdrady i niewierności?

„Pokój Wam” – Bóg przychodzi z darem pokoju. Jakaż radość zapanowała wśród uczniów! Owocem spotkania Pana jest radość.  Ileż razy ja nawet nie mówiąc innym, mam żal, za to czy za tamto, bo na kimś się zawiodłam, bo ktoś nie dotrzymał słowa. Jezus nie robi wymówek, ale daje Pokój. Nie pamięta złego, przychodzi i leczy, przychodzi z MIŁOŚCIĄ I MIŁOSIERDZIEM.  Czy ja umiem okazać miłosierdzie sobie i innym?
 
„Jak Ojciec mnie posłał tak i ja was posyłam?” Jezus nie odwołuje ich wybrania nawet po ich zaparciu się Go. Jego powołanie jest nadal aktualne, Jego wiara w człowieka, w Ciebie i we mnie nie zmieniła się pomimo naszych niewierności, On nadal ma tylko ciebie i mnie aby nieść dalej Dobrą Nowinę o Ojcu. Dzisiaj dając Tobie i mnie Pokój mówi idź, jest tylu ludzi na świecie, wokoło nas którzy są smutni, którzy nie wiedzą ,że Bóg ich kocha. Możesz to zmienić z Jego łaską
 
„Podnieś rękę i włóż ją do mego boku?” Jezus, Bóg nie ukrywa swoich ran, nie chowa się z nimi, nie ucieka przed dotykiem, przed ludzkim odruchem, ale przeciwnie zaprasza człowieka aby się Go dotknął i uwierzył. Dlaczego uciekamy od ludzkich odruchów, chowamy przed sobą  swoje rany i blizny, stoimy na dystans, zimni i automatyczni? Dlaczego boimy się być ludźmi w pełni z całym bogactwem emocji i uczuć?
Jezus był w pełni człowiekiem i nie wstydził się tego.
 
„Pan mój i Bóg mój?” Intymne spotkanie człowieka słabej wiary z Bogiem. Dotyk Boga daje  możliwość wyznania wiary w to, czego nie można zmierzyć czy zważyć. Jego Duch daje nam moc, wielką moc do życia w Bogu, przez Niego i  dla Niego, świadcząc że On jest i nie ma Innego.  
 

s. Celina Natanek

celinanatanek@wp.pl

 

 

 

 

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *