IV Niedziela Wielkanocna, 3 maja 2009

„JA JESTEM DOBRYM PASTERZEM. DOBRY PASTERZ DAJE ŻYCIE SWOJE ZA OWCE.” (J 10,11)

Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, który z miłości do ciebie i do mnie posuwa się aż do śmierci, aby ustrzec przed niebezpieczeństwem tych, których ukochał.

W oczach Chrystusa każdy z nas jest niepowtarzalny i drogocenny. Z tego powodu z tak wielką miłością i troską szuka owiec, które zaginęły. Tutaj nie ma miejsca na anonimowość. Chrystus każdą z owiec zna osobiście. Osobiście zna ciebie i mnie. Jan Ewangelista napisał: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.” (J 15,13)

Tylko ktoś, kto zna mnie osobiście, kto pokłada we mnie nadzieję a przede wszystkim kocha miłością bez granic nie opuści mnie i nie ucieknie, gdy będę w niebezpieczeństwie. Może niejednokrotnie w naszym życiu zostaliśmy opuszczeni, gdy tak bardzo potrzebowaliśmy pomocy. Tyle razy doświadczyliśmy bólu i cierpienia od tych, którzy powinni być naszym oparciem. Tymczasem dzisiejsza Ewangelia pokazuje, że tylko będąc w ramionach Boga – Dobrego Pasterza znajdziemy miłość, której nikt i nic nie może zniszczyć.

Może warto dziś odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy ja znam Chrystusa na tyle, aby ufać mu bezgranicznie? Jeżeli nie to jak staram się pogłębić moją relację z Chrystusem? Jedynie te owce, które znają Pasterza, które mu ufają podążą za nim. Czy i ja idę dziś z Chrystusem?

Ania
 

 

 

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *