Ghana: kurs formacyjny dla duchownych

W Ghanie odbył się kurs formacji ciągłej dla księży. Zorganizowano go w dniach od 17 do 21 maja w centrum rekolekcyjnym św. Józefa w Sunyani. Kurs był przeznaczony dla księży pracujących w diecezjach Sunyani i Techiman.

Nawiązując do Roku Kapłańskiego w pierwszym dniu spotkania księża rozważali piękno powołania i snuli refleksje nad różnymi aspektami posługi duchowej. Drugi dzień był poświęcony Synodowi Biskupów dla Afryki, który odbył się w 2009 r. w Rzymie. Podkreślano znaczenie sprawiedliwości, pojednania i pokoju dla społeczeństwa Ghany i Kościoła lokalnego.

W następnych dniach prowadzono dyskusję o dialogu z wyznawcami islamu i tradycyjnych religii afrykańskich. Później zajęto się kwestiami kościelnymi, właściwym prowadzeniem ksiąg parafialnych i zmianami w liturgii proponowanymi przez Kongregacje ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Był to coroczny kurs formacyjny, w którym uczestniczyło 48 księży diecezjalnych oraz salezjanie, klaretyni, benedyktyni i werbiści pracujący w tych diecezjach.

F. Kowal SVD, Ghana

 

źródło: radio watykańskie

Zobacz również:
Siostro Victorio, czy możesz nam coś o sobie powiedzieć? Moje imię - Victoria - zostało
9 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w drugiej w tym roku akademickim Sobocie Misyjnej. Nasze spotkanie
Miłość to największe pragnienie każdego człowieka. Jeśli pragniesz odkryć, jak jesteś kochana, odkryć znaki Bożej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *